Home > foto, putni > Neliels atskats. 2014. gada 28.-30. marts.

Neliels atskats. 2014. gada 28.-30. marts.

      Ja godīgi, ļoti grūti noformulēt tādu kā atskatu… Gribēju jau sen sākt atskaišu/pārdomu publicēšanu par saviem putnu izgājieniem. Lielākie traucēkļi – nepieciešama saņemšanās un nezināšana par potenciālo saturu. Īsumā…
      28. marts bija tā diena, par kuru biju informēts, par nepieciešamību apmeklēt foto-izstādes “Mans putns 2013.” atklāšanu. Patīkami… Tātad, novērtēta kāda no manām iesūtītajām bildēm. Agrais cēliens 28. martā un ap 7:00 apskrēju loku pa Jelgavu – Pilssala u.c. tuvākā apkārtne. Cerības uz zosīm. Tukšais, bet tā dīvaini – Svētes paliene ļoti tuvu, tur zosu ka mudž, arī pāris ekstras – sarkankakla zoss, bet man tikai lauku cīruļidadzīši tranzītā un viena ļoti aktīva baltā cielava. Tālāk Latvijas Dabas muzeja apmeklējums. Patīkamas izmaiņas izstādes organizēšanā, lielākas telpas, plašāka vērība pievērsta bilžu autoriem, kā arī neliels apraksts par konkrēto vecuma grupu. Tālāk patīkamā daļa – godalgoto vietu paziņošana, man šoreiz trešā, domāju, ka nav tik traki, būs stimuls censties vairāk. Mana draudzene (Zane) aizstāv potenciālās putnotāju dinastijas godu – viņai pirmā vieta.
      29. marts – slinkošana, bet vakarpusē brauciens uz Saldu pa taisno caur Tērveti utt. Cerības atkal lieku uz Zemgales plašajiem laukiem un zosīm. Tukšais. Interesantākais moments – 2 dzērvju un 2 ķīvīšu konflikts, nevarēju saprast, ko nesadalīja, bet likās, ka dzērves bija noparkojušās potenciālā ķīvīšu ligzdošanas vietā.
      30. marts – agrs brauciens uz Saldus apkārtnes peļķēm, putniem – tukšais, bet izbaidīts viens čertkājainais, tālāk – brauciens uz laukiem un turienes putnu vietu fiksa apskriešana. Slapjajās meža vietās uzcēlās 2 putni ar rūsganu pakaļas krāsojumu, visticamāk, mērkaziņas. Bebru uzpludinājumu pāršalca 3 neapmierinātu tilbīšu saucieni, kad divkājainie tās piespieda pacelties un doties tālāk. Patīkamākais moments – sagaidīju paceplīti saulītē.

atskats 1Stirna. Capreolus capreolus. Roe deer.Paceplītis.Troglodytes troglodytes. Eurasian Wren.Peļu klijāns. Buteo buteo. Common buzzard.Mājas strazds. Sturnus vulgaris. Common starling.Lauku cīrulis. Alauda arvensis. Sky lark.

  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: