Home > muļķības > Neliels atskats par ķiršiem 2

Neliels atskats par ķiršiem 2

2015.g. beigas
Patīkami, ka tomēr sanāca nogaršot pašam savu “Sunburst” – garša neaprakstāma – ļoti ļoti ļoti labāka par veikalā nopērkamajiem “saldajiem” ķiršiem. “Veikala ķirši” tagad liekas ļoti ūdeņaini un gandrīz bezgaršīgi. Interesanti, ka saistībā ar saldo ķiršu parādīšanos “skābajos” atkal ir nolasāmas ogas – liekas, ka putni pēc saldo nogaršošanas par skābajiem vair neinteresējas nemaz. No 1 skābā ķirša vidēji sanāca aptuveni 3 spaiņi ogu.

2016.g. sākums
Problēmas:

 • Gads iesākās nepatīkami – pie ķiršiem paviesojies zaķis. Tā kā stādījumi veikti pa rindām – t.i. vienā rindā viena saldo ķiršu šķirne, tad likās dīvaini, ka zaķis “nostaigājis” un “degustējis” visus kokus tikai kolonnā, kas tuvāk žogam, t.i. – vismaz no katra šķirnes pa vienam, tiesa, šķirne “Paula” apgrauzta pilnībā – nav koku, kuri nebūtu apskādēti. Pēc sniega nokušanas, sākoties pumpuru plaukšanai “nāca” nepatīkama atklāsme – šķirnei, kurai bija vērojama vislabākā sagatavošanās ziemai – lieli vasas pieaugumi, laicīga pārkoksnēšanās utt., bija zaudējusi 3 kokus – pie vainas, iespējams, “atkušņainā ziema”.
 • Interesanti, ka šopavasar bija novērojams milzīgs stādu deficīts vietās, kur regulāri esmu tos pircis, kā arī pieejamie stādi bija “nobeigušies”. Sākās milzīgas raizes, jo likās, ka iestādīšu tikai 8 kociņus savā ķiršu dārzā, pie tam, no jauna tikai 5 kociņus.
 • Nepatīkamā daļa arī stādīšanas vietu sagatavošanai – beidzies komposts, līdz ar to, bija nepieciešams rast alternatīvu. Izvēlējos neitralizētu kūdru.
 • Eksperimenti:

 • Stādu iztrūkums rosināja meklēt alternatīvas – pirmā parādījās lietuviešu stādaudzētāju – iegādājos 1 “Stellu” un 8 “Sunburst”. Bažas rada tas, ka Lietuva tomēr mums dienvidos un pie viņiem maigāks klimats, cerams nenāksies nākošo gadu tos kociņus pārstādīt. Starpcitu, interesanti, ka mūsu stādaudzētāji uz lietuviešu fona izskatās labāk – pilnvērtīgas augu pases, parasti pastiprināta vēlme, lai tomēr stādus ietādām pareizi, turpretī lietuvieši – ka tikai pārdot, pēc tam – stādi kaut vai asfaltā…
 • Jaunas stādaudzētavas apmeklējums Dobelē – stādi nedaudz dārgāki, toties, radās iespaids, ka kvalitatīvāki – iegādājos 5 “Stellas”, 5 “Iputj” un dažus citus “ģimenes dārzam”.
 •  

  DSC_6164

  Advertisements
  Categories: muļķības
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

  Leave a Reply

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

  Google+ photo

  You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

  w

  Connecting to %s

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d bloggers like this: